Podróżowanie z cukrzycą

Osoby, które chorują na cukrzycę już od pewnego czasu są już zwykle przyzwyczajone do pewnego rytmu życia, którego wprowadzenie było niezbędne. W związku z tym że dobrze wiedzą co jest konieczne, a co zabronione mogą zupełnie normalnie funkcjonować. Oczywiście cukrzyca stawia pewne ograniczenia przed osobą, która na nią choruje. Jednak można nauczyć się z nimi żyć.

Na pewno nie warto odmawiać sobie z powodu cukrzycy różnych przyjemności, takich na przykład jak urlop w jakimś nieznanym dotąd miejscu. Zwykle wymaga to dłuższej podróży. Każdy musi wcześniej odpowiednio przygotować się do podróżowania i samego pobytu na wakacjach, ale osoba z cukrzycą ma pod tym względem nieco więcej obowiązków. Zresztą tak naprawdę nawet udając się w niedługą podróż do cioci czy na większe zakupy musi ona uwzględnić kilka dodatkowych rzeczy.

Bez względu na to czy chorego dotyczy dieta cukrzycowa typu 1 czy 2 musi on jeść kilka niewielkich posiłków o określonych porach. W związku z tym konieczne jest pilnowanie czasu obiadu czy podwieczorku oraz przygotowanie sobie czegoś do zjedzenia. Można na przykład ustawić alarm w telefonie komórkowym, który przypomni że już czas coś zjeść. Posiłki i przekąski trzeba przygotować tak, aby się nie zepsuły. Muszą jednak zawierać składniki niezbędne w prawidłowym odżywianiu cukrzyka. Należy też odpowiednio oszacować ile porcji będzie potrzebnych. Jeżeli jakiś posiłek zostanie opuszczony grozi to niedocukrzeniem, które może mieć przykre konsekwencje. Oprócz jedzenia trzeba też oczywiście pamiętać o lekarstwach, jeśli są one  w ogóle przyjmowane. Insulina musi być podawana w odpowiednich odstępach przed jedzeniem. Tutaj znowu może okazać się przydatny alarm w telefonie.

Aby spokojnie przyjąć lekarstwa i zjeść posiłek potrzebne jest jakieś ustronne i miłe miejsce. Należy to uwzględnić planując podróż. Będąc na trasie dobrze jest odpowiednio wcześnie zacząć szukać odpowiedniego miejsca na postój. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo, że lekarstwo lub jedzenie nie zostaną przyjęte o właściwej porze, a tego trzeba bezwzględnie unikać. Z pewnością dobrze jest podróżować z drugą osobą, która będzie mogła pomóc w poradzeniu sobie ze wszystkimi drobnymi przeszkodami.

 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 26189 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/podrozowanie-z-cukrzyca/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435